piątek, 12 listopada 2010

Dwie krótkie historie / Two short stories

Wczoraj skorzystałem z wolnego dnia i wybrałem się spacer z aparatem. Okazało się, że nie tylko ja chciałem zobaczyć uroczystości z okazji Święta Niepodległości. W centrum Lublina było sporo ludzi. Niektórzy przyjechali rowerami. Po uroczystościach ludzie rozeszli się do domów czy samochodów lub poszli posiedzieć w kafejkach i pubach na Starym Mieście. Zrobił się spory tłum. Tak więc rowerzyści jadący w tę samą stronę musieli jeździć pomiędzy pieszymi. Zobaczcie, jak to wyglądało.

Yesterday, as it was a day off for me (and other Poles too), I decided to take my camera for a short walk. It turned out that not only I wanted to see the ceremony of The Independence Day. There were quite many people in the centre of Lublin. After the ceremony they walked to their houses, cars or just went to spend some time in cafes and pubs on The Old Town. They made a crowd. So the bikers heading the same way had to ride among those people. Check how it looked.
Zauważcie, że dziewczyna na zdjęciu nie jedzie sama. Jej kompan jedzie kilka metrów przed nią.

Notice, that the girl is not riding alone. Her pal is riding few metres ahead of her.
Nieco później, na Starym Mieście, zobaczyłem dwie dziewczyny, z których jedna miała rower. Przechodziły obok mnie. Po chwili jednak się zatrzymały, a właścicielka roweru gdzieś poszła, zapewne na chwilę. Poprosiła swoją przyjaciółkę by potrzymała jej rower. I tym sposobem mam zdjęcia dwóch dziewczyn z tym samym rowerem.

A little later, in The Old Town, I spotted two girls. One of them had a bike. The passed me by. But, a moment later, they stopped. The bike owner went somewhere, for a while as I suppose, and she asked her friend to hold her bike. And that is how I have photos of two girls with one, the same, bike.


Którą z dziewczyn wolicie? Która lepiej wygląda z rowerem?

Which of those girls you prefer? Which of them looks better with the bike? 

3 komentarze:

 1. Jeśli chodzi o włosy, to zauważyłem, że na zdjęciach zawsze najlepiej wyglądają rude. Plus jeszcze ten kolorowy berecik.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak czułem, że kolorowa czapka może przeważyć na rzecz właścicielki roweru. Pani w płaszczu jest bardziej elegancka, ale Pani w czapce zdecydowanie bardziej przyciąga uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie zazwyczaj podobają się rude.
  Tutaj jednak blondynka wg mnie wypadła o wiele lepiej, może przede wszystkim dlatego, że widać jej promienną twarz.

  OdpowiedzUsuń